Porady

Życie z łuszczycą – gdzie szukać pomocy?

Życie z łuszczycą – gdzie szukać pomocy?

Według informacji, które można znaleźć na portalu luszczyca.edu.pl – to ogromna bazie wiedzy na temat łuszczycy – na tę chorobę w Polsce cierpi już 1,2 miliona osób! Problem staje się coraz bardziej powszechny i coraz więcej się o nim mówi. Jednak wielu pacjentów nadal nie wie, gdzie szukać pomocy, lub boi się o nią poprosić.

 

Infolinia dla osób cierpiących na łuszczycę „PSOs Łuszczyca”

Pandemia, która na długi czas zamknęła ludzi w domach, tylko zaostrzyła problem izolacji społecznej wielu osób, w tym osób cierpiących na łuszczycę. Dostęp do lekarzy i różnych metod leczenia również stał się bardziej ograniczony. Teleporada niestety nie zastąpi normalnej wizyty w gabinecie, podczas której lekarz może dokładnie obejrzeć zmiany wywołane przez chorobę oraz zareagować, jeśli widzi, że pacjent potrzebuje wsparcia psychologicznego. Właśnie dlatego powstała infolinia „PSOs Łuszczyca”. Jak możemy przeczytać:

 

Jak funkcjonuje infolinia? Pacjent pod numerem 530 812 500, będzie mógł uzyskać od koordynatora infolinii najważniejsze informacje związane z dostępnością klinik i poradni dermatologicznych (…). Koordynator infolinii udzieli również informacji na temat niezbędnej dokumentacji, a także wsparcia psychologicznego w ramach programu „Psycholog dla Skóry”, prowadzonego przez Fundację Amicus.

(źródło: https://luszczyca.edu.pl/infolinia/)

 

Kiedy czynna jest infolinia „PSOs Łuszczyca”?

Pacjenci mogą dzwonić pod wskazany numer w każdy dzień roboczy (poniedziałek – piątek) w godzinach 10.00–18.00. Możliwy jest także kontakt poprzez formularz dostępny na stronie Fundacji Amicus. Więcej informacji na temat infolinii i projektu można znaleźć na stronie internetowej organizacji. Co ważne, pomoc w ramach projektu wspierania osób chorych na łuszczycę jest bezpłatna i może z niej skorzystać każdy, kto potrzebuje wsparcia – czy to w leczeniu objawów, czy opieki psychologicznej.

 

Fundacja Amicus i jej misja

Fundacja powstała, by podawać pomocną dłoń każdemu choremu, który go potrzebuje. Jej misją jest pomaganie nie tylko łuszczykom, lecz także osobom z AZS i innymi dermatozami. Działacze fundacji propagują wiedzę na temat tych chorób i każdego dnia walczą o poprawę standardów oraz dostępności leczenia leczenia dla osób chorych. Na jej stronie internetowej można znaleźć wiele rzetelnych informacji na temat przyczyn, przebiegu czy leczenia łuszczycy, ŁZS, AZS i innych chorób.

 

By nikt nie został sam

Przewlekłe i poważne choroby mogą zmienić nasze życie o 180 stopni. To normalne, że czasem nie dajemy sobie rady i potrzebujemy pomocy. Takie inicjatywy, jak infolinia dla osób chorych na łuszczycę, które przyczyniają się do zwiększania świadomości na temat choroby i dają osobom chorym wsparcie, są niezwykle cenne i potrzebne. Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z pomocy oferowanej przez takie fundacje jak Fundacja Amicus.

Zadzwoń, jeśli potrzebujesz wsparcia. Nikt nie powinien zostać sam ze swoim problemem.

Infolinia dla osób cierpiących na łuszczycę „PSOs Łuszczyca” – tel. 530 812 500

Czytaj dalej

Czy dziecko może wyrosnąć z AZS?
Nowy rok, nowa skóra? Zacznij świadomą pielęgnację w 2022 roku