alergia

Nowy rok, nowa skóra? Zacznij świadomą pielęgnację w 2022 roku

Nowy rok, nowa skóra? Zacznij świadomą pielęgnację w 2022 roku

Nowy rok trwa w najlepsze. Wszyscy weszliśmy w niego z różnymi postanowieniami, które będziemy realizować z różnym skutkiem. Nie warto stawiać sobie zbyt dużych wymagań, każdy powinien dążyć do swoich celów we własnym tempie i zadbać nie tylko o ambicje, lecz także o zdrowie. Dlatego jedno postanowienie warto realizować konsekwentnie: odpowiednio zaopiekować się swoją skórą. To dobry moment, by zacząć świadomą pielęgnację.

 

Poznaj swoją skórę i zaprzyjaźnij się z nią

Każda skóra jest inna, dlatego wymaga innej pielęgnacji. To, co sprawdza się u Twojego znajomego czy u kogoś z rodziny, niekoniecznie będzie dobre dla Ciebie. Przede wszystkim musisz wsłuchać się w swój organizm, zwrócić uwagę na jego reakcje na codzienną dietę i używane kosmetyki. Jeśli skóra reaguje wysypką czy wypryskami – powinien to być dla Ciebie sygnał, że coś jest nie tak. Jeżeli nie masz postawionej żadnej lekarskiej diagnozy, ale stan Twojej skóry i jej reakcje na różne czynniki Cię niepokoją, udaj się do dermatologa. Poznanie problemu i potrzeb to pierwszy krok do wprowadzenia świadomej, prawidłowej pielęgnacji, ale i do ładnego wyglądu i dobrego samopoczucia.

 

Zwróć uwagę na kosmetyki, które wybierasz – dobierz je do swoich potrzeb

Kosmetyki, których używasz do mycia i pielęgnacji, mają bardzo duży wpływ na to, w jakim stanie jest Twoja skóra. Zrezygnuj z tego, co Ci nie służy, co wywołuje jakiekolwiek zmiany. Dobieraj produkty do rodzaju cery – zupełnie inne sprawdzą się przy cerze suchej oraz tłustej. Jeżeli masz skłonność do podrażnień, Twoja skóra często jest sucha i odczuwasz dyskomfort lub świąd, sięgnij po naturalne kosmetyki, które pomogą Ci dogłębnie ją nawilżyć (np. produkty z linii H+P, prawdziwy zestaw ratunkowy dla suchej, podrażnionej i wymagającej szczególnej uwagi skóry, lub nawilżająco-kojący zestaw Healpsorin do zadań specjalnych).

 

Domowe spa? Bardzo proszę

Kto powiedział, że nie możesz zrobić sobie swojego własnego spa w domu? Regularnie organizuj sobie wieczory, popołudnia lub poranki tylko dla siebie. Puść ulubioną muzykę, posłuchaj podcastu lub audiobooka, zapal aromatyczne świeczki, przygotuj ulubione kosmetyki – to wszystko pomoże Ci się zrelaksować. Przy okazji, dbając o skórę, zadbasz o doskonały relaks dla duszy i umysłu. Spojrzysz inaczej nie tylko na swoje ciało, lecz także na wszystkie problemy.

 

Zadbaj o siebie – tak po prostu!

To banał powtarzany przez każdego, ale prawdziwy jak żaden inny. Wysypiaj się, dostarczaj organizmowi świeżego powietrza, pij dużo wody. Również to, co jesz i jak jesz, odbija się na stanie Twojej skóry. Jeśli nie zadbasz o dobrze zbilansowaną, zrównoważoną i zdrową dietę oraz regularny ruch, to żadna terapia kosmetykami czy lekami nie będzie wystarczająco skuteczna, by doprowadzić skórę do lepszego stanu. Jeśli chcesz zacząć dbać o siebie świadomie, musisz też jeść świadomie. Dzięki temu dostarczysz organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, poczujesz się lepiej i będziesz wyglądać lepiej.

Czytaj dalej

Życie z łuszczycą – gdzie szukać pomocy?
Arginina w kosmetyce