Środki na regenerację skóry

Środki na regenerację skóry

Skóra to nasza bariera ochronna, dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji. Jeśli zależy nam na dobrym zdrowiu i ładnym wyglądzie, dbamy o siebie – o nasze samopoczucie i formę fizyczną, sposób odżywiania, kondycję włosów. Tak jak pamiętamy o tych wszystkich aspektach, tak powinniśmy pamiętać o skórze i o tym, by była zdrowa i zadbana. Wiele czynników zewnętrznych i wewnętrznych może wpływać negatywnie na jej stan. Wtedy powinniśmy zapewnić jej odpowiednią regenerację, która przywróci jej jędrność, elastyczność i odpowiednie nawilżenie.

Szkodliwe czynniki zewnętrzne

Niestety, wiele czynników, z którymi mamy kontakt na co dzień, może szkodzić kondycji naszej skóry. Jednym z takich czynników jest uwielbiane przez nas słońce – nadmierna ekspozycja na promienie UV osłabia produkcję kolagenu, w związku z czym skóra traci jędrność oraz elastyczność. Wiele innych czynników pogodowych również może wpływać na nią negatywnie, szczególnie w zimie, kiedy jesteśmy narażeni na zimny wiatr i mróz, a także na kontakt z powietrzem w ogrzewanych pomieszczeniach, które wysusza skórę, pogłębiając zmiany związane z trądzikiem czy naczynkami. Ulega ona także uszkodzeniu w wyniku kontaktu z zanieczyszczeniami środowiska, takimi jak smog, oraz sztucznymi materiałami, chemikaliami, dymem papierosowym czy niewłaściwymi kosmetykami z agresywnym składem. Z kolei jeśli będzie niedotleniona, pogorszy się jej koloryt. Wszystkie te czynniki, w połączeniu z nieodpowiednią pielęgnacją lub jej brakiem, mogą skutkować osłabieniem płaszcza hydrolipidowego, w efekcie czego będziemy bardziej narażeni na choroby dermatologiczne oraz przyspieszone starzenie.

Odpowiednia regeneracja zniszczonej skóry

Eliminując czynniki ryzyka oraz odżywiając skórę kosmetykami z odpowiednim składem i zabiegami pielęgnacyjnymi, możemy znacząco poprawić jej stan nawet w sytuacji, gdy zmagamy się z chorobami dermatologicznymi. Podstawa to nie szkodzić, dlatego z rozwagą dobierajmy materiały i kosmetyki, z którymi kontakt ma nasze ciało. Nie zapominajmy także o piciu wody – odpowiednie nawilżanie nie tylko z zewnątrz, ale też od środka jest solidnym fundamentem pod naprawę zniszczonego naskórka. Jednym z elementów odpowiedniej pielęgnacji powinno być prawidłowe oczyszczanie z niedoskonałości, zanieczyszczeń, resztek makijażu czy martwego naskórka. Doskonale pomoże w tym peeling, który mechanicznie usunie wszystko, czego nie chcemy i nie powinniśmy mieć na skórze. Bardzo istotne jest oczyszczanie odpowiednimi preparatami do twarzy i ciała z delikatnym składem; zawsze jednak oczyszczanie twarzy narusza równowagę kwasowo-zasadową skóry, dlatego nie możemy zapominać o „uspokojeniu” jej – na przykład tonikiem. Ostatnim krokiem powinno być nawilżenie przy użyciu odpowiednich kremów, balsamów czy olejków.

Regeneracja chorej skóry

Jeśli zmagamy się z atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą, łojotokowym zapaleniem skóry lub inną przewlekłą chorobą, która wymaga delikatnej i skutecznej pielęgnacji, najważniejsze w regeneracji skóry zmęczonej i zniszczonej objawami będzie stosowanie dedykowanych kosmetyków do pielęgnacji, takich jak produkty z naszej linii Healpsorin – redukujące objawy chorób dermatologicznych, łagodzące świąd i pieczenie, silnie nawilżające i regenerujące nawet głębokie warstwy skóry.

Czytaj dalej

Rodzaje chorób skórnych
Pielęgnacja skóry trądzikowej