Geny

Skuteczne sposoby na porost włosów

Skuteczne sposoby na porost włosów

Stało się to, co musiało się stać – wakacje dobiegły końca, jesień zbliża się wielkimi krokami, a piękny urlop jest już tylko historią. Jednak po wakacyjnym wyjeździe często zostają nam nie tylko przywiezione pamiątki i głowa pełna pięknych wspomnień. Kiedy wracamy do rzeczywistości, okazuje się, że nasze ciało potrzebuje regeneracji. Piękne słońce, krystaliczna woda i wysokie temperatury bardzo nas relaksują, jednak – niestety – wpływają negatywnie na kondycję naszych włosów. Dlatego po wakacjach potrzebują one odpowiedniej pielęgnacji, tak by mogły nabrać witalności i siły na całą zimę. Jak skutecznie zregenerować włosy i przyspieszyć ich porost, by móc cieszyć się zdrową i gęstą fryzurą?

Po pierwsze – peeling skóry głowy

Peeling to bardzo prosty sposób na przyspieszenie porostu włosów, a wszystko dzięki temu, że pobudza mikrokrążenie w skórze głowy. Jego największą zaletą jest to, że bardzo skutecznie oczyszcza z nadmiaru sebum czy zanieczyszczeń i przygotowuje skalp oraz włosy do dalszej pielęgnacji. Tego rodzaju kosmetyk jest także skutecznym wsparciem w walce ze świądem oraz podrażnieniami skóry głowy. Ukojenie stanów zapalnych, pobudzenie mieszków włosowych oraz wzmocnienie cebulek zaowocuje szybszym porostem, gęstszą fryzurą i dużo lepszą kondycją włosów, które teraz staną się błyszczące, mocne i zdrowe. Dobry szampon peelingujący w swoim składzie ma także probiotyki, które przywracają równowagę mikrobioty i pomagają zredukować działanie szkodliwych drobnoustrojów.

Po drugie – skuteczne oczyszczanie

Po zastosowaniu peelingu włosy i skóra głowy są przygotowane do mocniejszego oczyszczania. Delikatny dla skóry, a jednocześnie bardzo skuteczny szampon oczyszczający usunie ze skalpu i włosów resztki kosmetyków i zanieczyszczeń, wzmacniając włosy i przygotowując je do dalszych etapów pielęgnacji, a więc między innymi nałożenia odżywki. Pamiętajmy, że składniki odżywcze będą działać skutecznie tylko wtedy, gdy skalp i włosy będą na nie dobrze przygotowane.

Po trzecie – wzmocnienie

Odżywka do włosów, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie skutecznie odżywić włosy i dostarczyć im wszystkich niezbędnych składników, bez których będą matowe, suche i oklapnięte. Jeżeli chcemy, by były pełne życia, nie zapominajmy o zastosowaniu odżywki do spłukiwania – ten kosmetyk skutecznie wzmocni włosy i pomoże odbudować ich strukturę, dostarczy im potrzebnych witamin oraz skutecznie je nawilży i stworzy na nich warstwę ochronną, która zapobiegnie ich zniszczeniu przez czynniki zewnętrzne. Dzięki temu włosy będą błyszczące, a cała fryzura nabierze witalności i zdrowego wyglądu.

Po czwarte – zagęszczenie włosów

Czwarty krok, bardzo ważny – o którym nie powinniśmy zapominać – to zastosowanie serum. Jego głównym zadaniem będzie rzeczywista stymulacja włosów i przyspieszenie ich wzrostu, a także zapobieganie ich wypadaniu. Działa zarówno na cebulki włosów i mieszki włosowe, jak i na włosy na całej długości, dzięki temu chroni je oraz przyspiesza porost. Włosy są nie tylko dobrze chronione, lecz także doskonale odżywione oraz skutecznie wzmocnione, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie ich grubości oraz siły.

Czytaj dalej

Kosmetyki vs dermokosmetyki. Czym się różnią?
Ukojenie dla skóry z nawrotem łuszczycy