Nowe leki na łuszczycę skóry głowy bez recepty – co wybrać?

Nowe leki na łuszczycę skóry głowy bez recepty – co wybrać?

Łuszczyca to choroba, która potrafi negatywnie wpłynąć nie tylko na nasz wygląd, ale też samopoczucie. Choć co prawda nie da się jej wyleczyć, to można skutecznie łagodzić jej objawy. Przy odrobinie chęci i samozaparcia można doprowadzić do remisji łuszczycy, a potem utrzymać tę remisję jak najdłużej.

Łuszczyca głowy a leki – w jakie produkty do pielęgnacji skóry głowy i włosów warto się zaopatrzyć? Podpowiadamy!

Z artykułu dowiesz się:

  • jakie leki na łuszczycę głowy bez recepty warto stosować, 
  • jak stosować leki na łuszczycę, aby zobaczyć efekty.

Top 3 leki na łuszczycę bez recepty, które musisz mieć!

Nowe leki na łuszczycę co rusz pojawiają się na rynku, jednak nie wszystkie z nich są warte swojej ceny, ani Twojej uwagi. Stosowanie preparatów bez widocznych efektów bywa frustrujące i może zniechęcić do dalszych zabiegów.

Ale taka sytuacja nie będzie mieć miejsca, jeśli wybierzesz leki na łuszczycę głowy, które specjalnie dla Ciebie wybraliśmy.

Krem, szampon na łuszczyce bez recepty. Krok 1 – mycie

Pielęgnacja skóry głowy pokrytej zmianami łuszczycowymi nie należy do najłatwiejszych. Łuszczące się zmiany swędzą i pieką, a włosy utrudniają aplikację kremów i maści. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się specjalistyczny szampon złuszczający Healpsorin, który przynosi natychmiastową poprawę skóry w przebiegu łuszczycy.

Szampon na łuszczycę takie jak szampon Healpsorin wykazują kompleksowe działanie na skórę. Preparat działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Ma właściwości złuszczające, dzięki którym oczyszcza naskórek i ogranicza zmiany łuszczycowe.

Łuszczyca – leki. Krok 2 – odżywianie

Skoro dbamy o skórę głowy, włosów również nie możemy pozostawić samych sobie. W końcu w wyniku choroby ich stan ulega pogorszeniu – stają się suche i łamliwe, z czasem zaczynają wypadać.

Odżywka do włosów Healpsorin stanowi świetne uzupełnienie kuracji szamponem Healpsorin. Przy regularnym stosowaniu odżywka odżywia i nawilża włosy, chroniąc je przed uszkodzeniami spowodowanymi działaniem czynników zewnętrznych. Co więcej, zmiękcza łuski i strupy na skórze głowy, przyspieszając gojenie się zmian i zapobiegając tworzeniu się nowych.

Krem na łuszczyce bez recepty. Krok 3 – nawilżanie

Skóra łuszczycowa wymaga regularnego nawilżania. W sytuacji, gdy zmiany chorobowe występują na skórze głowy, możliwości pielęgnacyjne są dość ograniczone. Nieco ułatwioną sytuację mają mężczyźni, którzy dzięki krótkim włosom mogą bez większego problemu aplikować kremy prosto na skórę.

Do nawilżania zmian łuszczycowych sprawdzi się krem na łuszczycę Healpsorin. Krem na łuszczyce bez recepty nie tylko dobrze natłuszcza skórę, ale przede wszystkim chronią ją przed nadmiernym przesuszeniem i naruszeniem bariery hydrolipidowej. Dodatkowo łagodzi uporczywe objawy choroby, przynosząc ulgę podrażnionej skórze.

Leki na łuszczycę skóry głowy – czy warto je stosować?

Jak wiadomo, łuszczyca jest chorobą nieuleczalną. Da się jednak doprowadzić do jej remisji. Pomóc mogą w tym leki na łuszczycę paznokci i skóry. Dlatego właśnie stosowanie dedykowanych skórze łuszczycowej preparatów jest jak najbardziej zasadne. Wszystkie wspomniane preparaty kupisz bez recepty.

Czytaj dalej

Czy łuszczycą paznokci można się zarazić? Sprawdź!
Czy krem konopny działa na łuszczycę? Sprawdź!