atopowe zapalenie skóry

Nie tylko łupież. Dlaczego skóra głowy swędzi

Nie tylko łupież. Dlaczego skóra głowy swędzi

Swędzenie skóry głowy może być spowodowane różnymi chorobami, jednak w wielu przypadkach za ten problem odpowiedzialna jest nieprawidłowa pielęgnacja – a więc nieskuteczne oczyszczanie włosów i skalpu z nadmiaru kosmetyków, zanieczyszczeń, sebum czy potu. Nie bez znaczenia jest również skład kosmetyków, które na co dzień, a które mogą szkodzić! Dzięki postawieniu właściwej diagnozy i dobraniu odpowiednich dermokosmetyków możesz uporać się z problemem świądu, który niestety bywa bardzo dokuczliwy – szczególnie  w okresie letnim, gdy wysoka temperatura mocno potęguje dyskomfort. Dlaczego skóra głowy swędzi i jak radzić sobie z tym problemem?

  • Sucha skóra głowy

Przesuszenie skóry może być efektem stosowania nieodpowiednich produktów do pielęgnacji. Skalp swędzi, a z naszej głowy mogą sypać się białe łuski, które wyglądem przypominają łupież. Aby uniknąć związanego z tym dyskomfortu, najlepiej regularnie sięgać po kosmetyki z naturalnym składem, które nie zawierają alkoholu i szkodliwych substancji, a tym samym pomagają w osiągnięciu optymalnego poziomu nawilżenia i przynoszą upragnioną ulgę. Świetnie w takiej sytuacji sprawdzi się m.in. szampon konopny, który redukuje podrażnienia i suchość skóry głowy.

  • Łupież

Łupież to problem nie tylko dokuczliwy, lecz także bardzo wstydliwy – wywołuje dyskomfort fizyczny, związany ze świądem, ale i psychiczny, co wynika ze stresu i lęku przed tym, że inni dostrzegą sypiące się z naszej głowy białe płatki skóry. W walce z chorobą oraz w redukcji świądu i podrażnień pomoże szampon, który dogłębnie nawilży i uderzy w problem, regenerując uszkodzoną skórę i odżywiając ją. Doskonałym rozwiązaniem będzie szampon peelingujący z dodatkiem prebiotyków, który stanie się Twoją skuteczną bronią w walce z łupieżem.

  • AZS

Atopowe zapalenie skóry jest chorobą przewlekłą, która ma charakter nawrotowy. Niestety nie można więc pozbyć się jej raz na zawsze, dlatego trzeba nauczyć się z nią żyć, oswajając ją i hamując nawroty objawów. Aby uniknąć występowania wystąpienia zmian skórnych (takich jak wysypka, rumień czy suchość) oraz swędzenia, pieczenia czy bólu, trzeba kompleksowo o siebie zadbać – zmieniając nawyki żywieniowe oraz sposób pielęgnacji, unikając alergenów, przeziębień czy gwałtownych zmian temperatury. W walce z suchą i podrażnioną w wyniku AZS skórą głowy sprawdzi się odpowiedni szampon, np. zwierający CBD.

  • Łuszczyca

Łuszczyca – podobnie jak AZS – jest schorzeniem, które towarzyszy nam przez całe życie. Jednak również w tym przypadku można skutecznie zapobiegać zaostrzaniu się objawów i żyć spokojnie z tą chorobą – jeśli nie w przyjaźni, to przynajmniej w zgodzie. Kluczem do sukcesu będzie odpowiedni tryb życia (dotyczy to zarówno pielęgnacji, jak i diety, wyboru ubrań czy nawet ilości snu). W skutecznej i szybkiej redukcji łuski pomogą kosmetyki z linii Healpsorin, które działają przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo, niwelują rozwój szkodliwych drobnoustrojów.

Czytaj dalej

Zdrowa skóra głowy w lecie
Kiedy warto udać się na konsultację do trychologa