włosy

Jak łupież wpływa na stan włosów?

Jak łupież wpływa na stan włosów?

Łupież nie jest tylko problemem natury estetycznej, który powoduje dyskomfort i wywołuje stres oraz kompleksy. To także problem natury zdrowotnej, który może prowadzić do poważnych konsekwencji – z wypadaniem włosów włącznie. Dlatego nie powinno się go lekceważyć, ale jak najszybciej wdrożyć odpowiednią pielęgnację, a w razie potrzeby leczenie pod kierownictwem dermatologa, by skutecznie pozbyć się problemu i cieszyć się zdrową skórą głowy oraz zadbanymi, błyszczącymi włosami. Czy wiesz, jak łupież wpływa na stan włosów i jak sobie z nim poradzić?

 

Jakie są najczęstsze przyczyny łupieżu?

Ten problem najczęściej pojawia się w momentach, kiedy organizm jest osłabiony – a więc zima czy przedwiośnie to dla łupieżu idealna pora roku, nie tylko ze względu na przesilenie i zmęczenie, lecz także z powodu pocącej się pod czapką skóry. Jeśli w Twojej diecie brakuje cynku, a skalp nie jest odpowiednio pielęgnowany (co objawia się choćby łojotokiem, przesuszeniem czy podrażnieniem), bardzo łatwo możesz narazić się na wystąpienie łupieżu. Jego pojawienie się często ma także podłoże hormonalne.

 

Łupież osłabia włosy

Objawy łupieżu atakują skalp, więc wydawać by się mogło, że nie wpływają negatywnie na włosy – może poza tym, że nadają im nieestetyczny wygląd, ponieważ sypiące się z głowy płatki skóry często osiadają na kosmykach. Jednak w rzeczywistości łupież osłabia nie tylko skórę głowy, lecz także cebulki włosów – to może prowadzić do osłabienia włosów, a nawet do ich wypadania. Przewlekły łupież, który nie jest leczony, może doprowadzić do naprawdę poważnych problemów!

 

Włosy stają się matowe i brakuje im energii

Łupież, podobnie jak inne problemy skórne, prowadzi do tego, że włosy są dużo słabsze, pozbawione blasku, bardziej przyklapnięte i niesforne. Przez to dużo gorzej się układają i nie wyglądają najlepiej. Są matowe, łatwiej się plączą, nie chcą się podnieść u nasady, doprowadzając nas do rozpaczy, powodując frustracje oraz psując humor. A można temu wszystkiemu zapobiec. Wystarczy wdrożyć odpowiednią pielęgnację skóry i włosów.

 

Zadbaj o włosy, jednocześnie lecząc łupież!

Z silnym łupieżem trzeba walczyć silnym szamponem – ale takim, który brutalny będzie jedynie dla objawów choroby, a skórę i włosy będzie delikatnie pielęgnował, regenerował i nawilżał. Dlatego w tego rodzaju problemach idealnie sprawdzi się szampon Healpsorin, przeznaczony do stosowania przy łusce oraz nawet bardzo dokuczliwym łupieżu. Ma działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze, a także regenerujące, przez co pomaga zredukować pieczenie i świąd oraz złagodzić objawy. Jednocześnie dba o włosy, sprawiając, że odzyskują blask i witalność, stają się miękkie i ładne. Wszystko za sprawą kwasu salicylowego, mocznika i olejku z pomarańczy. Oryginalna kombinacja naturalnych składników to sposób na pielęgnację skalpu i włosów pod każdym względem. Szampon zostawia je zadbane, zdrowe, zregenerowane i nawilżone. Jeśli walczysz z łupieżem, przetestuj Healpsorin i przekonaj się, że przy regularnym stosowaniu naprawdę może ci pomóc!

Czytaj dalej

Arginina w kosmetyce
Kompleksowa regeneracja i detoks skóry przed wiosną