azs

Kompleksowa regeneracja i detoks skóry przed wiosną

Kompleksowa regeneracja i detoks skóry przed wiosną

Choć zima jeszcze trwa, wszyscy coraz tęskniej spoglądamy na kalendarz i odliczamy dni do wiosny. Oczami wyobraźni widzimy pięknie zieleniące się drzewa i czujemy ciepłe promienie słoneczne muskające naszą skórę. Czekamy na truskawki i inne wiosenno-letnie rarytasy, planujemy wiosenne porządki, długi weekend majowy, a może nawet wakacyjny urlop. Jednak na przedwiosennej liście powinny znaleźć się również regeneracja i detoks skóry po zimie.

 

Co się dzieje ze skórą w zimie?

W okresie jesiennym i zimowym nasza skóra jest niedotleniona i brakuje jej słońca. Ukrywamy ją pod grubymi ubraniami, by chronić ją przed mrozem, a jednocześnie wysuszamy ją ciepłym powietrzem w ogrzewanych mieszkaniach. Zimą powietrze w domu jest suche, dlatego może wpływać negatywnie na poziom nawilżenia skóry, a cały ten problem potęguje brak aktywności na świeżym powietrzu oraz uboga w sezonowe owoce i warzywa dieta. Krótko mówiąc, skóra jest zmęczona zimą tak samo jak cały organizm i wymaga uwagi, czasu i troski. Najważniejsza jest regeneracja, odbudowa oraz nawilżenie jej po zimie.

 

Jak zadbać o twarz i ciało?

Twarz ma największy kontakt ze świeżym powietrzem, co z jednej strony jest dużą zaletą, ponieważ dociera do niej tlen, a z drugiej jest nieco szkodliwe, ponieważ naraża ją na kontakt z mrozem i wiatrem. Maseczki, które nosimy w trakcie pandemii, również nie wpływają dobrze na wygląd i zdrowie cery – a szczególnie skóry na nosie i brodzie, na których mogą pojawiać się podrażnienia, zapchane pory czy stany zapalne. Reszta ciała, ukrywana pod grubymi warstwami ubrań, jest niedotleniona i częściej się poci, co jej szkodzi. Dlatego aby przywrócić twarzy i ciału blask i przygotować się na wiosnę, dobrze jest zadbać o odpowiednie złuszczanie martwego naskórka na całym ciele, tonizowanie i nawilżanie twarzy, a także balsamowanie i olejkowanie ciała. To pomoże zadbać o skórę, zanim pogoda się poprawi. Słońce, które już niedługo będzie grzać często i mocno, zajmie się resztą.

 

Zaopiekuj się skórą głowy

Skóra głowy nie ma lekko w zimie – jest ukrywana pod czapkami i kapturami. To z jednej strony zabezpiecza ją i włosy przed niską temperaturą oraz porywistym wiatrem, ale z drugiej – sprawia, że skóra bardziej się poci, a włosy łatwiej niszczą się i łamią. Tutaj także sprawdzi się peeling, który usunie dokładnie brud oraz martwy naskórek ze skalpu, a do tego regenerujący szampon, który nawilży skórę i włosy. Nie zaszkodzi również bogata w składniki odżywcze maska. Gdy już zdejmiemy czapki, włosy i skalp podziękują nam i poczują wiosnę.

 

Przedwiosenna dieta detoksykująca

W okresie przedwiosennym najlepiej sprawdzi się dieta bogata w witaminy oraz kwasy tłuszczowe. Dostarczanie olejów oraz witamin skórze i włosom powinno odbywać się nie tylko od zewnątrz, lecz także od wewnątrz. Postaw na lekką i zdrową dietę, jedz jak najwięcej świeżych owoców i warzyw, sięgaj po chude mięso i ryby, ale i po produkty pełnoziarniste czy chudy nabiał. Pij dużo wody, która nawilża organizm i sprawi, że poczujesz się lepiej.

Udało Ci się wdrożyć powyższe zasady? Brawo! Jesteś gotowy na wiosnę!

Czytaj dalej

Jak łupież wpływa na stan włosów?
Jak konopie mogą rewolucjonizować Twoją rutynę pielęgnacyjną?