azs

Jak dobrać kosmetyki do skóry z AZS

Jak dobrać kosmetyki do skóry z AZS

Każda skóra problematyczna wymaga specjalnego traktowania – i nie jest to żadna fanaberia, ale konieczność, by zachować ją w jak najlepszej kondycji i zminimalizować bolesne i nieestetyczne objawy chorobowe. Skóra atopowa nie jest pod tym względem żadnym wyjątkiem. Właściwa pielęgnacja, na którą składa się także dobór odpowiednich kosmetyków, może skutecznie złagodzić dolegliwości związane z atopowym zapaleniem skóry. Jest to proces długotrwały, który wymaga konsekwencji i świadomości, jednak jeśli chcemy poradzić sobie z nawrotem choroby, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, po jakie kosmetyki sięgamy.

Dlaczego skóra atopowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji?

Atopowe zapalenie może dotknąć różnych części ciała i sprawić, że skóra będzie w bardzo złej kondycji, co nie pozostanie bez wpływu na nasze życie codzienne. Widoczne objawy i znaczny dyskomfort związany z suchą, pękającą i podrażnioną skórą powodują także dyskomfort psychiczny, który wpływa na nasze relacje towarzyskie i kontakty społeczne. Jeśli nie zapewnimy odpowiedniego nawilżenia i natłuszczenia, nie pozwolimy na wytworzenie warstwy ochronnej zatrzymującej wodę w naskórku i zapewniającej odpowiednią kondycję skóry.

Postaw na naturalność

Stosując kosmetyki z drażniącymi substancjami – takimi jak SLS, parabeny, konserwanty, sztuczne zapachy – powodujemy reakcje alergiczne, jeszcze większe wysuszenie skóry oraz nasilenie uczucia pieczenia, swędzenia czy bólu. Dlatego w codziennej pielęgnacji skóry z AZS powinniśmy postawić na delikatne, nieperfumowane, dedykowane dermokosmetyki bez sztucznych chemicznych składów. Podstawą powinny być więc emolienty, czyli kosmetyki nawilżająco-natłuszczająco-ochronne. Świetne działanie na skórę podrażnioną przez atopowe zapalenie wykazują konopie.

Ogromna siła konopi

Linia kosmetyków do pielęgnacji z CBD i probiotykami – szampon, żel do mycia i krem – to kosmetyki, które silnie nawilżają mocno wysuszoną i podrażnioną skórę. Skład tych produktów jest oparty na naturalnych olejach i ekstraktach roślinnych, dlatego zapewniają one odpowiednią pielęgnację bez ryzyka podrażnienia i zaostrzenia objawów atopowego zapalenia skóry. Kannabinoidy, czyli substancje pozyskiwane z konopi, mają działanie przeciwzapalne, dlatego wpływają na przyspieszenie regeneracji podrażnionej i uszkodzonej skóry. Olej z nasion konopi – bogaty w antyoksydanty – również przyspiesza proces gojenia, w dodatku zapobiega dalszemu wysuszaniu skóry. Produkty fermentacji mlekowej, będące skutecznym probiotykiem, wpływają zbawiennie na mikrobiotę skóry, powodując jej odbudowę i przeciwdziałając rozwojowi szkodliwych grzybów, a także pomagając w regeneracji. Stosowanie tych skutecznych, a jednocześnie delikatnych kosmetyków pomaga znacznie zredukować objawy atopowego zapalenia skóry i cieszyć się remisją choroby.

Olej konopny dla odżywienia i regeneracji skóry

Olej konopny z linii Healpsroin, wzbogacony o inne oleje – rokitnikowy, arganowy, bergamtowy i skwalen – to unikalna kompozycja naturalnych składników o działaniu łagodzącym, ochronnym, odbudowującym i odżywiającym. Dzięki odpowiednio dobranym proporcjom składników olej nie wywołuje alergii, ale jest bezlitosny dla chorób skóry takich jak AZS. Warto pamiętać o nim podczas codziennej pielęgnacji skóry atopowej.

Czytaj dalej

Skóra sucha i odwodniona – jak ją pielęgnować
Jakie są odpowiednie kosmetyki dla skóry z ŁZS