Geny

Jak często stosować kremy na łuszczycę?

Jak często stosować kremy na łuszczycę?

Łuszczyca to podstępna choroba, której przewlekły i nawrotowy charakter sprawia, że objawy często dają nam się we znaki. Może zaatakować w każdym wieku i każdego, a jej przyczyny nie są do końca znane. Specyficzne grudki, łuski, symptomy takie jak świeca stearynowa czy objaw Auspitza mają swoje podłoże w różnorodnych czynnikach: genetycznych, immunologicznych czy środowiskowych.

Dzięki optymalnej pielęgnacji możemy powiedzieć chorobie STOP – i zminimalizować objawy. Dowiedz się, jak często stosować krem na łuszczycę i dlaczego jest on tak skuteczny.

Dlaczego pielęgnacja skóry jest tak ważna w przebiegu łuszczycy?

Aby objawy choroby zmniejszyły się i doszło do remisji, konieczna jest właściwa pielęgnacja. To bardzo ważne, ponieważ wybierając nieodpowiednie kosmetyki, możemy jeszcze bardziej zaostrzyć nasz stan. Prawidłowa pielęgnacja ma na celu oczyszczanie skóry, a także jej nawilżanie i natłuszczanie, co pomaga na suchy, łuszczący się i pękający naskórek. Tym samym łagodzimy również dokuczliwy świąd i dążymy do normalizacji procesu odbudowy naszego naskórka. Wszystko to jest możliwe dzięki dopasowanym kosmetykom, które przyniosą ulgę.

Krem na łuszczycę. Odpowiedni skład i właściwe stosowanie

Specjalistyczny i trafnie dobrany do skóry krem powinniśmy stosować podczas codziennej pielęgnacji – zawsze na umytą i osuszoną skórę, dzięki czemu dużo lepiej się wchłonie, dając składnikom odżywczym większą szansę na skuteczne działanie. Wybierając produkt bogaty w oleje i łagodzące ekstrakty, zapewniamy skórze (i sobie) ulgę. Co ważne, po krem sięgajmy nie tylko w okresie nawrotów choroby. Jest on równie skuteczny w czasie remisji, a dzięki utrzymywaniu skóry nawilżonej i natłuszczonej zapobiega ponownemu wystąpieniu dokuczliwych dolegliwości.

Krem Healpsorin do codziennej pielęgnacji

Krem z naszej linii Healpsorin, przeznaczony do stosowania w przebiegu łuszczycy, zawiera szereg składników, które wpływają dobroczynnie na skórę zarówno w czasie objawów, jak i ich uśpienia. Stosując go regularnie, dostarczamy skórze witaminy C i E, co pozwala na jej ochronę przed wolnymi rodnikami. Doskonałym źródłem tych witamin, a dodatkowo regenerujących aminokwasów, jest olej rokitnikowy. Natomiast olej z awokado zapewnia skórze inne niezbędne składniki, czyli witaminy z grupy D, K i B, co gwarantuje nawilżenie i odżywienie. Ze stanami zapalnymi oraz drobnoustrojami świetnie radzi sobie olejek neroli, co jest możliwe dzięki przeciwutleniaczom. Za łagodzenie podrażnień i sprawny proces regeneracji skóry odpowiada z kolei naturalna alantoina, której dostarcza ekstrakt z żywokostu. Tę szczególną listę zamyka ekstrakt z nagietka, mający duże zastosowanie w wielu chorobach skóry. Nagietek, jak mało która roślina, radzi sobie z zapaleniami i bólem, łagodząc „zaognioną” skórę. Ponadto ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.

Stosowanie kremu na łuszczycę w codziennej pielęgnacji przyczynia się do poprawy jej kondycji i zapobiega nawrotom choroby. Dlatego ten kosmetyk jest naszym największym sprzymierzeńcem i idealnym opatrunkiem.

Czytaj dalej

Niech opryszczka nie zepsuje Ci wakacji
Łuszczyca a słońce. Jak zabezpieczyć skórę?