azs

Dobroczynna moc olejków

Dobroczynna moc olejków

Oleje – tak powszechnie stosowane zarówno w kuchni, jak i kosmetyce – to najwięksi sprzymierzeńcy zdrowia i ładnego wyglądu. Oczywiście pod warunkiem, że wybieramy te zdrowe, które są bogate w witaminy i kwasy tłuszczowe oraz mają działanie łagodzące, nawilżające i hamujące starzenie. Odpowiednie natłuszczenie i nawilżenie skóry to podstawa, również w okresie letnim, w którym ma ona tendencję do ulegania przesuszeniu w wyniku ekspozycji na słońce oraz wiatr czy kontaktu ze słoną lub, co gorsza, chlorowaną wodą.

Poznaj nasze ulubione oleje, których dodatek znajdziesz w wielu naszych kosmetykach!

  • Olej konopny

Staje się coraz popularniejszy w kosmetyce. A wszystko za sprawą bogactwa, które się w nim kryje. Olej konopny zawiera mnóstwo witamin z grupy E, A, B oraz K, jest źródłem kwasów omega-3 i omega-6, a także cynku, który ma świetny wpływ na stan skóry. Lista jego zalet jest długa. Do najważniejszych z nich należy to, że działa przeciwzapalnie i przeciwutleniająco, hamuje rozwój drobnoustrojów na skórze i znacznie poprawia jej kondycję.

  • Olej rokitnikowy

Jest olejem bogatym w witaminy C i E, dlatego zapewnia doskonałą ochronę i pozwala na szybszą regenerację uszkodzonej skóry głowy. Eliminuje szkodliwe działanie wolnych rodników, dlatego jest niewyczerpanym źródłem… młodości! Ze względu na jego antybakteryjne i przeciwzapalne działanie warto sięgać po kosmetyki bogate w ten olej, jeśli zależy nam na szybkiej regeneracji naskórka.

  • Olej z awokado

To również źródło wielu witamin, które korzystnie wpływają na kondycję naszej skóry, takich jak: A, D, E i K oraz B. Podobnie jak olej z rokitnika skutecznie neutralizuje działanie wolnych rodników, pomagając zachować młodość, jędrność i zdrowy wygląd. Ponadto zabezpiecza on skórę przed przesuszeniem – tak częstym w okresie letnim. To jednak nie jest jedyny plus sięgania po kremy czy inne kosmetyki z dodatkiem tego oleju. W lecie sprawdza się też doskonale jako ochrona przed promieniami UV.

  • Skwalen

Doskonały olej w sytuacji, gdy skóra potrzebuje nawilżenia i ochrony przed wysuszeniem. W dodatku wspiera wchłanianie w innych związków i składników odżywczych, co zwiększa skuteczność działania kosmetyków. Skwalen nie tylko nawilża, lecz także jest doskonałą ochroną skóry – i tej młodej, i bardziej dojrzałej, i tłustej, i suchej. Co ważne, nie uczula, dlatego jest idealnym dodatkiem do kosmetyków dla osób z wrażliwą cerą.

  • Olej z czarnuszki

Idealny wybór dla osób, których skóra ma skłonność do dokuczliwych podrażnień. Dzięki stosowaniu kosmetyków bogatych w olej z czarnuszki możemy poprawić kondycję naszej skóry poprzez wsparcie jej metabolizmu i hamowanie procesu jej starzenia się.

  • Olej lniany

To zbawienie dla suchej i podrażnionej skóry, która potrzebuje silnego nawilżenia. Kosmetyki wzbogacone o ten olej mają działanie lecznicze, idealnie sprawdzają się w stanach zapalnych – także u dzieci. Jest też świetnym sposobem na właściwe nawilżenie, ponieważ ma właściwości zatrzymujące wodę w głębokich warstwach naskórka.

Czytaj dalej

Rodzaje łuszczycy
Zdrowa skóra głowy w lecie