leczenie

Czym jest krem konopny na łuszczycę?

Czym jest krem konopny na łuszczycę?

Kannabinoidy to substancje naturalnie występujące w konopi, mające szereg zastosowań w medycynie i farmacji. Spośród nich najsilniejsze właściwości zdrowotne ma kannabidiol, czyli CBD. Ten związek, w odróżnieniu od tetrakannabidiolu (THC), nie jest substancją psychoaktywną ani uzależniającą. Wprost przeciwnie – dzięki właściwościom leczniczym może pomóc w wielu schorzeniach, między innymi skórnych.

Przyczyny i objawy łuszczycy

Łuszczyca to jedna z najpowszechniejszych chorób skóry. Ma charakter przewlekły i nawrotowy, dlatego wymaga odpowiedniego leczenia. Najczęściej atakuje łokcie, kolana i owłosioną skórę głowy, ale może objąć swoim obszarem większe powierzchnie ciała. Pierwszym objawem choroby są charakterystyczne drobne grudki, następnie skóra zaczyna się złuszczać i błyszczeć, staje się gładka w dotyku, na ostatnim etapie możliwe jest zaś wystąpienie krwawienia. Łuszczyca ma podłoże genetyczne, ale na zachorowanie i objawy wpływają także inne choroby oraz czynniki środowiskowe.

Skuteczny krem… czyli jaki?

Dobry krem, który będzie łagodził symptomy łuszczycy, powinien przynosić ulgę dla suchej i swędzącej skóry, a więc musi silnie nawilżać i szybko się wchłaniać, by skutecznie redukować dyskomfort związany z objawami choroby. Musi również wzmacniać naturalną barierę ochronną skóry, a tym samym nie tylko łagodzić już występujące problemy skórne, lecz także zapobiegać nawrotom. Dlatego z pomocą przychodzi krem konopny, który doskonale radzi sobie z problemem łuszczycy.

Krem konopny na łuszczycę

W składzie naszego kremu najważniejszym składnikiem są kannabinoidy – substancje o silnych właściwościach przeciwutleniających oraz o działaniu przeciwzapalnym. Są odpowiedzialne za złagodzenie swędzenia i pobudzenie regeneracji komórek w celu poprawienia elastyczności skóry, opóźniają pojawienie się łuski w przebiegu łuszczycy. Działanie kannabinoidów wzmacnia korzeń żywokostu – silny antyoksydant – dzięki któremu skóra jest bardziej nawilżona i napięta, a uszkodzone komórki szybciej się regenerują. Dodatek oleju z czarnuszki sprawia, że kosmetyk nie podrażnia skóry, a także gwarantuje ochronę przed promieniami UV oraz hamuje powstawanie wolnych rodników. Zawarty w składzie olej z konopi – dzięki właściwościom przeciwzapalnym i przeciwutleniającym – przyspiesza proces gojenia się skóry i zapobiega jej przesuszaniu się. Działanie wszystkich składników uzupełnia naturalny probiotyk Ferment Lactobacillus, który wspiera działanie kremu w łagodzeniu objawów oraz pomaga wzmocnić naturalną barierę ochronną skóry.

 

Czytaj dalej

Jak walczyć z łuszczycą dłoni
Jak odróżnić łuszczycę od łupieżu?