atopowe zapalenie skóry

Czy peeling skóry głowy jest konieczny?

Czy peeling skóry głowy jest konieczny?

Jeśli zależy nam na utrzymaniu skóry w jak najlepszej kondycji, powinniśmy zadbać o jej ukrwienie oraz regularne ścieranie martwego naskórka. Dzięki peelingowi fundujemy jej solidne oczyszczenie oraz uelastycznienie, dlatego nie sposób nie docenić tego zabiegu. Nie zapominajmy więc o regularnym oczyszczaniu nie tylko twarzy i ciała, lecz także… skóry głowy.

Nie rezygnuj z wykonywania peelingu

Dlaczego? To proste – skóra głowy również, a może przede wszystkim, potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Ukryta pod włosami – często gęsto gęstymi – ma skłonność do przetłuszczania się lub wysuszania. Jeśli nie jest skutecznie oczyszczona z brudu, potu czy kosmetyków do stylizacji, może swędzieć i ulec podrażnieniu, co odbija się zarówno na kondycji samego skalpu, jak i włosów, które stają się oklapnięte, tracą witalność i blask.

Korzyści z regularnego wykonywania zabiegu

Peeling pozwoli na usunięcie martwego naskórka oraz uregulowanie wydzielania sebum, co może rozwiązać problem przetłuszczania się skóry i włosów. Składniki i drobinki zawarte w kosmetyku poprawią mikrokrążenie i dotlenienie skóry głowy, a także zadbają o jej odżywienie, ponieważ zwiększą przyswajalność niezbędnych witamin. Peeling ukoi podrażnienia, a na włosy wpłynie równie pozytywnie, stymulując ich wzrost, dodając im blasku i siły, podnosząc je u nasady. To też po prostu przyjemny i relaksacyjny zabieg. A jeśli nie mamy czasu, możemy sięgnąć po szampon peelingujący i wykonać go przy okazji mycia.

Jaki szampon peelingujący wybrać?

Kluczowy będzie, oczywiście, skład – naturalny, dobrej jakości, starannie wyselekcjonowany. Jednym z kluczowych składników skutecznego szamponu będzie ekstrakt z pokrzywy, czyli zioła mającego rewelacyjny wpływ na włosy i skalp. Pomaga on w regulacji wydzielania sebum, hamując przetłuszczanie, a jednocześnie właściwie nawilża i tworzy warstwę ochronną. Jeśli dodać do tego ekstrakt z orzechów włoskich, bogaty w zdrowe kwasy omega-3, możemy być spokojni o kondycję włosów i ich odpowiedni wzrost. Składnik ten hamuje ich wypadanie, a jednocześnie wspiera odnowę komórek mieszków włosowych. By chronić skórę głowy i złagodzić podrażnienia, do szamponu peelingującego Hairlxr dodaliśmy argininę, która naturalnie występuje w postaci keratyny, a także inulinę chroniącą florę skóry głowy oraz włosy. Jeśli przy regularnym stosowaniu szamponu nasza fryzura stanie się bardziej lśniąca, to właśnie inulina będzie za to odpowiedzialna. Aby utrzymać mikrobiotę skalpu w najlepszej kondycji, warto wybierać kosmetyk, który jest wzbogacony w prebiotyki.

Oczyszczając o skórę, dbasz o włosy

To dlatego ten zabieg jest tak korzystny. Bez zdrowej skóry głowy nie ma zdrowych włosów, musimy więc zacząć od podstaw – w tym przypadku od tego, co pod kosmykami ukryte. Zdrowe, lśniące włosy wyrastają ze zdrowych cebulek. By mogły wyrosnąć mocne i ładne, potrzebują „żyznej gleby”: oczyszczonego, nawilżonego, odżywionego skalpu.

Czytaj dalej

Nie tylko kosmetyki, czyli dieta w łuszczycy
Zdrowa skóra głowy – jak sobie radzić z podrażnieniem?