leczenie

Czarne mydło na trądzik.

Czarne mydło na trądzik.

Jeśli zmagasz się z trądzikiem, trądzikiem różowatym, atopowym zapaleniem skóry lub inną chorobą dermatologiczną, ciało wymaga skutecznej, a jednocześnie bardzo delikatnej pielęgnacji. Taka  skóra jest szczególnie wrażliwa na kosmetyki pełne chemii, które mogą ją podrażniać, powodując pogłębianie się problemu i zaostrzenie objawów. W odpowiednim oczyszczaniu może pomóc czarne mydło, które zadziała skutecznie, ale łagodnie.

Pielęgnacja to podstawa

Skóra skłonna do alergii wymaga odpowiedniego podejścia i świadomości produktu, który wybieramy. Jeśli nieodpowiednio dobierzemy kosmetyk oczyszczający, narazimy się na podrażnienie oraz utratę wody, co sprawi, że objawy alergii zaostrzą się i będzie nam bardzo ciężko je złagodzić. Sekretem skuteczności dobrego kosmetyku jest nie tylko jego naturalny skład, lecz także kompleksowe działanie – oczyszczające, pielęgnacyjne oraz odżywiające skórę.

Sekret skuteczności czarnego mydła

Po pierwsze – prosty, naturalny skład bez substancji zapachowych oraz konserwantów, które nie mają właściwości pielęgnacyjnych, a jedynie mogą podrażnić delikatną, alergiczną skórę. Dzięki temu mydło dostarcza nam niezbędnych minerałów oraz witamin, które przyniosą ulgę w objawach oraz znacząco poprawią wygląd skóry. Przy regularnym, codziennym stosowaniu możemy być pewni, że kosmetyk wpłynie kojąco i regenerująco, a produkcja sebum zostanie uregulowana.

Skład, który leczy

Oczyszczanie cery z objawami trądziku jest skuteczne, jeśli kosmetyk oczyszczający zawiera w sobie składniki pielęgnujące, nawilżające i regenerujące podrażniony naskórek. Sekret czarnego mydła tkwi w… prostocie. Cztery składniki zawarte w mydle zostały dobrane tak, by zapewnić naszej cerze odpowiednią pielęgnację na co dzień. Wegańska formuła sprawia, że jest to idealny produkt dla każdego, kto dba o losy zwierząt i planety. Ich naturalność potwierdza COSMOS (Cosmetics Organic Standard), czyli jeden z najbardziej prestiżowych certyfikatów. Kupując kosmetyki oznaczone tym certyfikatem, mamy pewność, że wybieramy produkty przyjazne środowisku pod względem składu, procesu produkcji oraz opakowania.

Cztery składniki sukcesu

Czarny kolor mydła to zasługa… popiołu z łupin kakaowca. Nie pełni on jednak tylko funkcji barwnika – drobinki są naturalnym peelingiem, który lekko złuszcza i pomaga usuwać martwy naskórek. To świetny sposób na przebarwienia, ponieważ jego dodatek do mydła może także pomóc w rozjaśnieniu zmian skórnych. Dzięki masłu shea dostarczamy skórze odżywienia i nawilżenia – a to za sprawą zawartych w nim nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin z gruby A i B, a także polifenoli i fitosteroli. Pełni ono funkcję opatrunku na podrażnioną i zmęczoną objawami trądziku skórę twarzy. Dwa nierafinowane oleje – kokosowy oraz palmowy – to równeż doskonałe źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin, dzięki czemu przyspieszają regenerację naskórka oraz proces gojenia się ran i zmian skórnych. Dodatkowo chronią skórę przed wysuszeniem oraz bakteriami i grzybami, hamując ich rozwój na skórze.

Czytaj dalej

Czy łuszczycą można się zarazić u fryzjera?
Metody nawilżania skóry