Porady

10 Cennych Porad dla Osób z Łuszczycą

10 Cennych Porad dla Osób z Łuszczycą

Mini Rolka do Ubrań

Osoby zmagające się z łuszczycą mają problem z suchą skórą, szczególnie kłopotliwa bywa okolica skóry głowy. Wiele osób z tą chorobą stwierdziło, że unika noszenia ciemnych kolorów, ponieważ białe płatki są bardziej zauważalnie na ciemnych ubraniach. Trzymając pod ręką mini rolkę do ubrań, możesz nosić odzież w swoich ulubionych kolorach. Rolka do ubrań sprawdzi się również, aby wyczyścić np. fotel samochodowy z ciemną tapicerką.

 

Odkażacz do Rąk

Bez względu na to czy chorujesz na łuszczycę, odkażacz do rąk jest świetnym produktem, który warto mieć pod ręką. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą, która bierze leki biologiczne, które tłumią układ odpornościowy, dezynfekcja rąk jest niezbędna do powstrzymania zarazków.

Zestaw Pierwszej Pomocy

Łuszczyca może powodować, że masz naprawdę swędzącą, suchą i zaognioną skórę. Kiedy drapiesz się tak mocno, że naruszasz skórę, przykładowo na twojej nodze pojawia się strumień krwi. Trzymaj mini apteczkę w samochodzie. Wypełnij ją ulubionymi środkami lub lekarstwami pierwszej pomocy.

Sztyft do Usuwania Plam

Wracając do tematu drapania czy kiedykolwiek przesadziliście z drapaniem do tego stopnia, że na Twoim ciele pojawiła się krew? Szczególnie kobiety mogą to zrozumieć np. mając na sobie rajstopy. Świetnym rozwiązaniem są specjalne markery do usuwania plam.  

Krople do Oczu

Według National Psoriasis Foundation u 7% osób z łuszczycą rozwinie się zapalenie błony naczyniowej oka, czyli zapalenie oka. Ten stan może powodować wysuszenie oczu. Jeśli doświadczasz niezdolności do tworzenia łez oraz masz wrażenie, że w twoim oku jest ziarnistość lub wizja jest niewyraźna, możesz cierpieć z powodu tego problemu. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, który przebada cię i przepisze odpowiednie krople do oczu. 

Krem do Rąk

Zawsze miej przy sobie krem do rąk. Możesz mieć jedną tubkę w samochodzie, w torebce oraz oczywiście obowiązkowo w domu. Kremu nigdy dość, szczególnie w okresie zimowym.

Odkurzacz Samochodowy

Wyobraź sobie, że wsiadasz do samochodu i widzisz dużą ilość płatków skóry które spadły z Twojego ciała. Chcesz szybko się ich pozbyć, a twoja rolka do ubrań nie jest w stanie tego wszystkiego usunąć. Warto jest mieć mały poręczny odkurzacz samochodowy, kilka minut i problem na jakiś czas mamy z głowy.

Aspiryna

30% osób chorujących na łuszczycę może borykać się z łuszczycowym zapaleniem stawów. Jeśli jesteś w tej grupie osób, dobrze jest mieć przy sobie opakowanie aspiryny na wszelkiego rodzaju bóle i dolegliwości, które możesz napotkać w ciągu dnia. Skonsultuj się z lekarzem, aby porozmawiać na temat aspiryny oraz jej wpływu na inne leki, które przyjmujesz. Nigdy nie przekraczaj zalecanej dawki znajdującej się na ulotce.

Kurtka

Najlepszy przyjaciel osób zmagających się z łuszczycą. Czasami są chwile kiedy chcesz pokazać całemu światu, że nie wstydzisz się choroby i odkrywasz dużą część swojego ciała. Oczywiście jest to jak najbardziej dobre podejście do życia. Bywają takie momenty w życiu, kiedy masz zły nastrój, brakuje Ci zwyczajnie atmosfery na odkrywanie ciała lub obniża się Twój poziom komfortu. Wtedy warto mieć przy sobie kurtkę, którą szybko zarzucisz na ramiona.  Sprawdzi się ona również u osób cierpiących na ataki lęku. 

 

Torebka Strunowa

Jeśli nosisz torebkę, oraz kurtkę wszystkie potrzebne rzeczy możesz zmieścić w środku. Gorzej jeśli jesteś mężczyzną, który raczej nie nosi torebki.  Rozwiązaniem może być przezroczysta torebka strunowa. Można je znaleźć bardzo tanio w drogeriach. Umieść wszystkie potrzebne produkty w środku i trzymaj torebkę w swoim samochodzie.

 

Czytaj dalej

Jak Uniknąć Zaostrzenia Łuszczycy w Sezonie Przeziębienia i Grypy?
Łuszczyca dieta bezglutenowa – co jeść przy łuszczycy?