leczenie

Nowy skuteczny lek na łuszczycę skóry głowy bez recepty – leczenie łuszczycy

Leczenie łuszczycy – jak doprowadzić do remisji choroby? Sprawdź!

Łuszczyca owłosionej skóry głowy bywa bardzo trudna do leczenia, szczególnie u kobiet, u których długie włosy mogą utrudniać aplikację kremów i maści. Dlatego zdarza się, że dużo czasu upłynie, zanim chory na łuszczycę trafi na specyfik, który rzeczywiście mu pomoże. Skuteczny lek na łuszczycę głowy – jak go znaleźć? Podpowiadamy!

Z artykułu dowiesz się:

  • jak wygląda leczenie łuszczycy,
  • jaki lek na łuszczycę warto wybrać.

Skuteczne leczenie łuszczycy – jak powinno wyglądać?

Z roku na rok pojawiają się coraz to nowsze metody terapeutyczne, nadal jednak łuszczyca pozostaje chorobą nieuleczalną. Skoro skuteczny lek na łuszczycę nie istnieje, chorzy na tę chorobę zmuszeni są radzić sobie z nią przy pomocy dostępnych na rynku środków. Preparaty dedykowane skórze łuszczycowej może nie wyleczą z choroby, ale mogą doprowadzić do remisji, co zdecydowanie poprawi komfort życia.

Łuszczyca głowy – leczenie

Leczenie zewnętrzne zmian chorobowych występujących w obrębie owłosionej skóry głowy powinno być prowadzone dwuetapowo – w pierwszej kolejności należy stosować leki złuszczające prowadzące do usunięcia łuski, a następnie wprowadzić leki hamujące proces zapalny i nadmierne namnażanie komórek naskórka.

Dopiero gdy taka kuracja nie przyniesie zadowalających efektów, pacjent powinien zacząć przyjmować doustne leki przeciwhistaminowe i poddać się fototerapii.

Nowy lek na łuszczycę – skuteczny i bezpieczny dla skóry

Na szczególną uwagę chorych na łuszczycę zasługuje krem konopny z CBD i probiotykami. Ten lek na łuszczycę w postaci kremu wspiera naturalny proces gojenia skóry i łagodzi podrażnienia, niosąc natychmiastową ulgę. Po nasmarowaniu zmienionych chorobowo miejsc kremem swędzenie i pieczenie skóry mija, jak ręką odjął!

Co wyróżnia krem konopny na tle innych preparatów na łuszczycę?

Przede wszystkim naturalny skład, dzięki któremu kosmetyk nie podrażnia skóry. Niektóre produkty do pielęgnacji skóry łuszczycowej mają w sobie składniki, które mogą prowadzić do zaostrzenia zmian u osób z delikatną skórą. W kremie konopnym takowych nie ma. Duża zawartość olejów i ekstraktów roślinnych sprawia, że skóra jest gładka i miękka.

Jakie składniki zawiera krem konopny?

Do najważniejszych składników należą:

  • kannabinoidy – ograniczają stany zapalne, zmniejszają podrażnienie i niwelują pieczenie skóry,
  • ekstrakt z korzenia żywokostu – działa łagodząco na podrażnienia skóry i przyspiesza gojenie zmian chorobowych,
  • olej z nasion konopi – intensywnie nawilża skórę, eliminując uczucie pieczenia i ściągnięcia skóry,
  • produkty fermentacji mlekowej – wspomagają utrzymanie i funkcjonowanie flory bakteryjnej skóry,
  • olej z nasion czarnuszki – chroni także przed skutkiem działania wolnych rodników i przedwczesnym starzeniem się skóry.

Czytaj dalej

Czy krem konopny działa na łuszczycę? Sprawdź!
Na co zwrócić uwagę, wybierając lek na łuszczycę? Podpowiadamy!